Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Władze Lublina apelują: Korzystajcie z komunikacji miejskiej

Utworzony przez chłopak_z_sąsiedztwa, 6 października 2011 r. o 09:11 Powrót do artykułu
no chyba was poj... szanowni włodarze. jakoś w czerwcu-wrześniu da się normalnie podróżować po tym mieście, mimo, iż jest już rok szkolny. miasto korkują studenci, to im należy nakazać poruszanie się po mieście MPK! tacy to oni biedni, wiejskie bydło?! na osiedlach nie da się już normalnie zaparkować, wszędzie ścisk, wczoraj podróż spod makro na czechów zajęła mi ok 16.30 połtorej godziny!! zakaz poruszania się po centrum aut z rejestracjami spoza lublina i problem z głowy moim zdaniem. sorry ale studenckie watachy nie mogą terroryzować całego miasta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Władze Lublina apelują: Ciekawe,czy władze Lublina poruszają się środkami komunikacji miejskiej.Z tego co mi wiadomo,do pracy dojeżdżają transportem służbowym.Inni natomiast z magistratu parkują gdzie się tylko da i to bez uiszczania opłaty!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aha juz to widze ja wsiade do autobusu i sie bede tloczyl a cala reszta pojedzie samochodami i bede sie czul jak frajer i jeszcze bedea ze mnie smiac taki stary a samochodu nie ma na pewno frajer
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym jeździć do centrum do pracy rowerem. Proszę, żeby urzędnicy choć raz spróbowali to zrobić. To jest karkołomne zadanie: do wyboru jest jazda ulicą przeciskając się pomiędzy zakorkowanymi samochodami, narażając się na potrącenie lub jazda pomiędzy pieszymi po dziurawych chodnikach. Zróbcie dojazd do Centrum dla rowerów!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chodzi już nawet o to, że ZbiorKom jest tańszy niż własny samochód(przy bliskich odległościach do 5 km samochodem jest taniej), ale że ZbiorKom nie jest w ogóle szybszy od poruszania się własnym samochodem, nawet przy dużych korkach. Gdyby ZbiorKom wyglądał tak jak np. w Warszawie(jadę sobie wydzielonym torowiskiem tramwajem i śmieje się tylko z tych stojących w korkach), to ludzie na pewno chętniej by korzystali ze ZbiorKomu. Niech władze miasta odpowiedzą ile km dróg mieście jest wydzielonych tylko dla ZbiorKomu, bo ja kojarzę tylko kilkaset metrów na ul. Lubartowskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E tam korki, korki sa faktycznie wielkie, ja tam samochod trzymam pod blokiem. I nie dlatego ze korki tylko najechalo studentow kazdy samochodem i albo mnie zastawia, albo jak odjade to musze parkowac 500 metrow dalej. A po zawale jestem i wole sie nie stresowac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ella napisał:
no chyba was poj... szanowni włodarze. jakoś w czerwcu-wrześniu da się normalnie podróżować po tym mieście, mimo, iż jest już rok szkolny. miasto korkują studenci, to im należy nakazać poruszanie się po mieście MPK! tacy to oni biedni, wiejskie bydło?! na osiedlach nie da się już normalnie zaparkować, wszędzie ścisk, wczoraj podróż spod makro na czechów zajęła mi ok 16.30 połtorej godziny!! zakaz poruszania się po centrum aut z rejestracjami spoza lublina i problem z głowy moim zdaniem. sorry ale studenckie watachy nie mogą terroryzować całego miasta
Mieszkam w Lublinie, mam samochód z rejestracją spoza Lublina. Dlaczego chcesz zabronić mi wjazdu do Centrum, a sobie nie? A dlaczego chcesz zabronić jeździć autem studentowi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chętnie jeździłbym do pracy rowerem, w innych krajach Unii rowerem jeździ się cały rok. Jeżdżę samochodem i widzę ile deb***i jest za kółkiem, 30% kierowców nie powinno posiadać prawo jazdy! Codziennie pokonuję 2 ronda x2 i 80% kierowców nie wie jak się jeździ, kiedy kierunkowskaz lewy kiedy prawy, kto ma pierwszeństwo(rondo Mohyły- Ruska, Lwowska, można ze 100 mandatów na godzinę czesać), matoły! Jeśli obierzemy im prawka to się luźniej zrobi na drogach, trochę ścieżek i po problemie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ella napisał:
no chyba was poj... szanowni włodarze. jakoś w czerwcu-wrześniu da się normalnie podróżować po tym mieście, mimo, iż jest już rok szkolny. miasto korkują studenci, to im należy nakazać poruszanie się po mieście MPK! tacy to oni biedni, wiejskie bydło?! na osiedlach nie da się już normalnie zaparkować, wszędzie ścisk, wczoraj podróż spod makro na czechów zajęła mi ok 16.30 połtorej godziny!! zakaz poruszania się po centrum aut z rejestracjami spoza lublina i problem z głowy moim zdaniem. sorry ale studenckie watachy nie mogą terroryzować całego miasta
Jakby do tego miasta nie przyjeżdżali studenci(a przyjeżdża ich coraz mniej, nie tylko z powodu niżu demograficznego), to miasto Lublin dawno zarosło by już trawą. A twierdzenie, że korki w mieście to wina studentów jest nieprawdziwe, bo z moich obserwacji wynika, że korki zaczęły się już z początkiem września, poza tym większość studentów mieszka w pobliżu uczelni, po to właśnie żeby nie musieć dojeżdżać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to niech będą tańsze bilety miejskie i niech autobusy przyjeżdżają na czas to może częściej będziemy korzystać z komunikacji miejskiej!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Mieszkam w Lublinie, mam samochód z rejestracją spoza Lublina. Dlaczego chcesz zabronić mi wjazdu do Centrum, a sobie nie? A dlaczego chcesz zabronić jeździć autem studentowi?
a skąd się wzięła u Ciebie kolego rejestracja spoza Lublina? no powiedz szczerze...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xxx napisał:
to niech będą tańsze bilety miejskie i niech autobusy przyjeżdżają na czas to może częściej będziemy korzystać z komunikacji miejskiej!!!
Jak mogą przyjeżdżać na czas, skoro tak samo stoją w korkach jak wszystkie osobówki?? A skoro mam tyle samo stać w korkach, to już wolę robić to we własnym samochodzie - przesiądę się do KM, wtedy kiedy powstaną jakieś rozwiązania usprawniające jej funkcjonowanie, np. wydzielone pasy ruchu tylko dla KM w najważniejszych miejscach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodowity lublinnianin napisał:
a skąd się wzięła u Ciebie kolego rejestracja spoza Lublina? no powiedz szczerze...
pewnie nie powie- ja Ci powiem, zawsze zarjstrować na babcię w pcimiu dolnym to i zniżka na ziemię w OC bedzie, i w ogóle co do wypowiedzi Łukasza- we wrześniu nie było korków mój Panie, był zwiększony ruch ale takiej tragedii jak teraz nie widziałam... acha pozdrawiam kierowcę czerwonego Opla Corsy i jego 3 współpasażerów - masa szpachli i "tjuningowych" akcesoriów wszystkich zwalała z nóg i chyba przekracza mase własną pojazu do 3,5 tony- pomysl o prawku kat C1 Panie starszy zawałowiec, w sumie 500 metrów spacerku to dobre by na serce zrobiło a nie siedzenie i pierdzenie w stołek i parkowanie pod klatką lub komuś przed bramą bo sie nie chce dupy ruszyc z parkingu który jest kilka metrów dalej. a komunikacja na chwile obecna nie zamierzam jeździć- pwoody opisuja czytelnicy wyżej, nie bede sie powatarzać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rodowity lublinnianin napisał:
a skąd się wzięła u Ciebie kolego rejestracja spoza Lublina? no powiedz szczerze...
A kolego stąd, że nikt mi tego nie zabroni. W pracy jeżdżę firmowym autem, firma spoza Lublina. Takie trudne do skumania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
123 napisał:
Chętnie jeździłbym do pracy rowerem, w innych krajach Unii rowerem jeździ się cały rok.Jeżdżę samochodem i widzę ile deb***i jest za kółkiem, 30% kierowców nie powinno posiadać prawo jazdy!Codziennie pokonuję 2 ronda x2 i 80% kierowców nie wie jak się jeździ, kiedy kierunkowskaz lewy kiedy prawy, kto ma pierwszeństwo(rondo Mohyły- Ruska, Lwowska, można ze 100 mandatów na godzinę czesać), matoły!Jeśli obierzemy im prawka to się luźniej zrobi na drogach, trochę ścieżek i po problemie!
a na rondzie lewy kierunkowskaz się włącza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pierwsza podstawowa sprawa - ktos kto ma samochod zarejestrowany z lublinie placi podatki na drogi lubelskie, a poza tym ludzie sa juz agresywni w stosunku do kierowcow z innych miejscowosci bo kazdy widzi ze jak ich nie bylo to i korkow nie bylo. pamietacie jak w tamtym roku opony przy polibudzie przebijali? wszyscy maja ich dosc wiec popieram - wladze apelujcie, ale do studenciakow z okolicznych wsi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, najlepiej wyp...lić wszystkie auta spoza Lublina - będzie mniej korków. A potem spróbujcie pojechać do innego miasta.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak studiowałem w innym mieście to przyjeżdżaliśmy jednym samochodem w 4 osoby i to jak któryś z rodziców pożyczył a jak nie to PKP PKS a na uczelnie jeździliśmy zbiorówką!!! dzisiejszym studencikom to się po prostu w dupach poprzewracało, każdy chce pokazać że jest bogaty z domu fura komóra a z butów słoma wystaje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Korki często generują też idioci za kółkiem, którzy blokują skrzyżowania i ronda wjeżdżając na nie, gdy nie ma już miejsca i przez takiego imbecyla wszyscy muszą stać, bo chociaż mam zielone światło do jazdy na wprost, to nie mogę przejechać, bo jakiś kretyn stoi na środku ulicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie sądzę aby było 20 razy taniej.. Przy tak wysokich cenach biletów. Owszem jest to piękna idea-ale powszechne wulgarne i głupie zachowania niektórych ludzi rozmazują ją i to bardzo szybko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...